Home
Předchozí
Další

6. Znamení zvěrokruhu

Existuje dvanáct znamení zvěrokruhu, na každé tedy připadá 30° (360°/12). Jmenovitě je to Beran, Býk, Blíženci, Rak, Lev, Panna, Váhy, Štír, Střelec, Kozoroh, Vodnář a Ryby. Pojmenována byla podle souhvězdí, které ve vesmíru protíná rovina ekliptiky. Každému ze znamení se v astrologii přiřazuje jeden ze čtyř živlů a jedna ze tří kvalit.

Znamení se někdy dělí na ženská alias magnetická a mužská alias elektrická. Do elektrických se řadí Beran, Blíženci, Lev, Váhy, Střelec, Vodnář a do magnetických Býk, Rak, Panna, Štír, Kozoroh a Ryby. Mužským znamením se všeobecně připisuje aktivní postoj, samostatné myšlení a nezávislost. Ženským zase velká citlivost, citovost a pasivní přístup k událostem. Toto dělení je však spíše zavádějící, neboť např. pro ženská znamení Štíra a Kozoroha jistě není typickou vlastností právě pasivita, pro úplnost zde ale toto dělení uvádíme.

Jeden ze stěžejních základů astrologie tkví v odpozorování vlivu jaký má výskyt jednotlivých planet a světel ve znameních zvěrokruhu na zrozence. K úspěšnému výkladu horoskopu potřebujeme znát charakteritiky pro výskyt všech základních planet a světel ve všech znameních. Ty je možné nalézt třeba v některé z velké spousty astrologických učebnic a knih (ne všechny jsou doporučeníhodné) nebo na internetu. Charakteristiky se často mírně liší, neboť každý autor nebo astrologická škola klade důraz na jiné vlastnosti. Rozšiřováním svého povědomí o tom, na co může ukazovat a jak se bude projevovat planeta resp. světlo v určitém postavení zdokonalujeme svoje astrologické mistrovství. Zde si uvedeme pouze charakteristiky pro výskyt Slunce ve znameních neboli charakteristiky Slunečních znamení, neboť se jistě jedná o pro veřejnost nejznámější část astrologie a zároveň o jeden z nejpodstatnějších prvků horoskopu.

Vámi požadovanou charakteristiku Slunečního znamení zobrazíte kliknutím na příslušný odkaz z níže uvedeného seznamu:


Beran
Býk
Blíženci
Rak
Lev
Panna
Váhy
Štír
Střelec
Kozoroh
Vodnář
Ryby


Home
Předchozí
Další
Poslední aktualizace 13.05.15, 16:05:54