Odkaz na astro seznamku
Navštivte novou astrologickou seznamku Astro-Match.
Home
Předchozí
Další

Znamení Blíženců

Živel
Kvalita
Vládce
Povýšení
Zničení
Pád
Vzduch
Pohyblivá
Merkur
-------
Jupiter
Neptun
Blíženci jsou neodolatelní a nepopsatelní. Během života často mění své způsoby, zvyky i nálady. Mají neklidnou a nepředvídatelnou povahu, věří snům, horoskopům i osudu. Stále se vznášejí v oblacích. Mají rychlé myšlení a rychle i jednají. Slyší, vidí a cítí daleko víc než ostatní lidé. Významné jsou pro ně řeč a jazyk, slouží jim však pouze jako rámec pro jejich aktivity. Výřečnost je pozitivní vlastností zrozence. Vědění a vzdělání je pro něho od samého počátku důležité. Dokáže se usilovně učit. Nejlépe se cítí, má-li více oblastí zájmu. Nejdou-li věci tak, jak si přeje, může podléhat depresím. Jeho vynalézavost odhaluje stále nové možnosti řešení. Ideje a nápady mu nikdy nechybí. Dokáží okamžitě vychrlit řadu alternativ řešení. Pro svou družnou povahu, schopnost udržovat brilantní zábavu a svůj jemnocit se těší velké oblibě a má mnoho přátel nebo spíše známých. Když mu však něco přeletí přes noc, je mu vlastní také sarkastický humor, podrážděnost a náladovost. Má přesvědčovací talent, dokáže vycítit, jestli ve skrytu duše pochybujete. Zrozenec Blížence se nerad váže na určité místo nebo osobu. Je nekonformní a chce se odlišovat od svého okolí. Vzpírá se proti všemu stereotypnímu. Svoji individualitu si nedá nikdy nikým vzít. Nikdy nepodnikne nic jenom proto, že si to někdo přeje nebo proto, že to vyžaduje nějaká konvence. Snaží se slabší povzbudit, dokonce mu dělá potěšení, když jej někdo opravdu potřebuje. Nesnáší podezíravost, věšení se na paty, majetnické sklony. Zrozenci Blížence jsou bohužel náchylní si, jak často sami říkají, zatemnit mozek, ať už je to alokoholovým opojením, drogami, či milostnými aférami. Milují naplno, ale snaží se nežárlit nebo jinak dusit svého partnera. V lásce hledají především duševně spřízněného partnera. Neměli by zapomínat, jakou škodu mohou způsobit nedovedou-li udržet jazyk na uzdě. Pracovně nacházejí uplatnění v uměleckém světě, žurnalistice, reklamě, ve školství a na úřadech. Jsou znamenitými spisovateli, telefonisty i dealery. Bytostně nenávidí stereotypní činnost, a proto také častěji mění svá zaměstnání.

Blíženec žena umí být neodolatelně ženská svým zevnějškem, projevem a lehkou chůzí. Nechybí jí ostrovtip, originalita, vkusné oblečení ani příjemný parfém. Ráda čte svému partnerovi přání z očí a tím ho překvapuje. Umí být milá, koketní, dovádivá, vášnivá, rozmarná, duchaplná, učenlivá, ale i povýšená a jedovatá a někdy působí dojmem, že je bez srdce. Často má nespočet ctitelů a nedokáže se rozhodnout pro jednoho. Má smysl pro krásu, tvořivost, umění a je velmi komunikativní. Je zatraceně dobrou společnicí a většinou i milenkou. Když miluje, snaží se být věrná. Když najde nový objev, bez slz svého partnera kvapně opustí.

Blíženec muž je roztomilý a nápaditý. Přestože je fyzicky přítomen, v myšlenkách létá v oblacích. Obdivuje krásu, šarm a bystrý úsudek. Není stavěný pro těžkou fyzickou práci. Pracuje hlavou. Nesnáší omezování osobní svobody. Často se zamilovává. Když už se rozhodne pro svazek manželský, tak to myslí vážně a upřímně.

Blíženec v jednotlivých ascendentech

Beran: společenský, družný, slibotechna, smyslný, podezíravý
Býk: svobodomyslný, dobrodružný, humorný, neřestník
Blíženec: bohém, rozpolcený, telefonista, mnohostraný, tvořivý
Rak: poeta, sebelítostivý, nepochopený, vybíravý, milý
Lev: ješitný, sex-appeal, pyšný, rafinovaný, dynamický
Panna: nedůvěřivý, nedůtklivý, kritický, žárlivý, zásadový
Váhy: schopný, energický, politik, diplomat, sympaťák
Štír: sexuální maniak, řečník, gladiátor, uzurpátor, nápaditý
Střelec: spisovatel, lovec, ostřelovač, emotivní, zajímavý
Kozoroh: oportunista, charakterní, šokující, objevitel
Vodnář: hudebník, herec, astrolog, snaživec, bodrý, slavoman
Ryby: šťastlivec, důvěryhodný, vzdychající

Slavné osobnosti narozené ve znamení Blížence

Marilyn Monroe, J.F. Kennedy, Edvard Beneš, Královna Viktorie, Alexandr S. Puškin, Clint Eastwood, Michael J. Fox, Bob Dylan, Paul McCartney, Jello Biafra, Tom Jones, Alanis Morrisette, Helen Hunt, Courteney Cox, Nicole Kidman, Johny Depp, Morgan Freeman, Angelina Jolie, Luděk Sobota, Jiří Voskovec, Karel Šíp, Václav Klaus, Helena Růžičková, Libuše Šafránková, Venuse Williams, Steffi Graff, Rafael Nadal, Jan Železný (oštěpař)

Home
Předchozí
Další
Poslední aktualizace 13.05.15, 16:05:54