Odkaz na astro seznamku
Navštivte novou astrologickou seznamku Astro-Match.
Home
Předchozí
Další

Znamení Střelce

Živel
Kvalita
Vládce
Povýšení
Zničení
Pád
Oheň
Pohyblivá
Jupiter
Neptun
Merkur
------
Je štědrý a velkorysý. Má milou, přátelskou až upovídanou povahu, dobré srdce a energii, kterou rád rozdává. Vystihuje jej motto:"Co na srdci, to na jazyku". Fyzickou kondici má dobrou, chuť k práci a k mistrovským výkonům mu také neschází. Nic nemiluje více než svobodu a nezávislost. Své svobody si natolik váží, že dlouho zvažuje, má-li navázat vztah, jehož důsledkem je závislost. I v životě se nerad podřizuje. Miluje přírodu, zvířata a veškerý pohyb, bývá zastánce dobrého jídla. Zajímá se také zpravidla aktivně i pasivně o sport. Umí být cynický k problémům druhých. Dokáže jít za svým cílem a nestará se o to, nepoškodí-li tím své známé a přátele. Může být impulsivní. Pak reaguje unáhleně a příliš tvrdě. Sám se nerad pouští do sporů, střetnutí, ale za druhé ochotně nastaví hřbet a pustí se i do velkých bitev. Má dobrou vyřídilku. Dokáže říkat lidem nepříjemnou pravdu do očí. Říká se o něm, že ani nedokáže lhát. Někdy však řekne něco ostřeji než původně zamýšlel. Jeho přirozená moudrost mu umožňuje i bez patřičného školního vzdělání chápat abstraktní myšlenkové pochody, zásady a názory. Vše pozoruje a analyzuje. Mívá dobrou paměť. Obezřetnost a opatrnost hrají v jeho životě jen podřadnou úlohu. Má sklon dospívat k unáhleným závěrům. Vzhledem k tomu, že je přímý a chová se transparentně, je jeho jednání vždy mimo jakékoli podezření. Ve svém úsilí dosáhnout úspěchu a blahobytu občas může přecenit své síly. Ve vztahu k druhému pohlaví je nekonvenční a bezstarostný. Je známo, že Střelci mívají štěstí. Vždyť i jejich vládnoucí planeta Jupiter je v astrologii považována za velké štěstí. Mezi Střelci je celá řada dobrých sportovců, ale i obchodníků, umělců, hudebních skladatelů, politiků, instruktorů a astrologů. Nesnáší typy lidí, kteří jsou nerozhodní, přešlapují na místě, chovají se puntičkářsky a povýšeně.

Střelec-žena je obdivuhodná kráska se šarmem, smyslem pro dobrodružství a prostořekostí. Oplývá jistě důvtipem a má postřeh. Cizí jí není ani sebeironie. To ji dělá zajímavou a neobvyklou. V citech vzplane rychle jako Beranice nebo Lvice, náladová je jako Blíženkyně nebo Račice, má něco z přecitlivělosti Panny a Ryb, pracovitosti Kozoroha, vzletnosti Vah a Vodnáře. Miluje dobré způsoby, hudbu, tanec, zpěv a přírodu. Dovede využít cizí přízně, nikdy však se špatným úmyslem. Když někoho miluje, tak plně a odevzdaně.

Střelec-muž je velmi zábavný společník, poutavý vypravěč a strůjce zábavy. Rozpoznat ho lze podle jeho bouřlivého a nakažlivého smíchu. Je dobrosrdečný, úslužný až rytířský, není zcela lhostejný k bolesti druhých. Miluje tanec a hudbu. Je věrný, pokud je věrná jeho partnerka.

Střelec v jednotlivých ascendentech

Beran: satirik, komik, pozorovatel, senzibil, léčitel
Býk: kliďas, zahrádkář, zemědělec, pracant, srdečný, milý
Blíženec: spisovatel, lovec, pistolník, emotivní, žurnalista
Rak: vytrvalý, exhibicionista, vybíravý, stratég, mág
Lev: obchodník, manažer, bystrý, řečník, aktivní, cestovatel
Panna: veselý, snaživý, sex-appeal, průkopník, víra, duch
Váhy:smělý, zdatný, výborný kuchař, upřímný, inspirativní
Štír: temperamentní, agresivní, velikášský, strhující
Střelec: chaotický, výbušný, měnící své názory, přecitlivělý, milý
Kozoroh: sportovní, vzdorovitý, pracovitý, čestný, hravý
Vodnář: vyšší zájmy, bavič, mnohostranný, frivolní, praktický
Ryby: poslušný, vnímavý, rychle se rozhoduje, veselý, chybující

Slavné osobnosti narozené ve znamení Střelce

Frank Sinatra, Steven Spielberg, Woody Allen, Brad Pitt, Ozzy Osbourne, Jimi Hendrix, Billy Gibbons, Jim Morison, Klement Gottwald, Miloš Forman, Josef Lada, Josef Stalin, Kim Basingerová, Josef Abrhám, Vlastimil Brodský, Karel Schwarzenberg, Miroslav Kalousek (TOP 09), Radek John, Vít Bárta, Roman Šebrle

Home
Předchozí
Další
Poslední aktualizace 13.05.15, 16:05:54