Odkaz na astro seznamku
Navštivte novou astrologickou seznamku Astro-Match.
Home
Předchozí
Další

Znamení Lva

Živel
Kvalita
Vládce
Povýšení
Zničení
Pád
Oheň
Pevná
Slunce
------
Saturn, Uran
Merkur
Lev je velkomyslný, srdečný, velmi egoistický a rád je středem pozornosti. Dělá mu náramně dobře, když si druzí o něm povídají. Nesmírně důležitá je pro něho osobní nezávislost. Spoléhá se sám na sebe. Má neustále potřebu tvořit a vyrábět něco nového a to v duševní i materiální oblasti. V oblibě má též veškerý druh soupeření a her a rád sportuje. Hra je jeho vášeň! Mnoho lvů hazardu doslova propadne. Dbá na to, aby ostatní lidé o něm měli dobré míněná. Většinou se mu to také daří. Je si plně vědom svého působení a účinku na druhé a stále zvažuje, jak by udělal ještě lepší dojem. Jeho chování je aristokraticky uhlazené a má milé způsoby. Když ale vybouchne, stojí to za to. Jeho hrdost je patrná i z jeho pohybu, jistě a sebevědomě se nese. Je vždy připraven k útoku. Moc si nenechá líbit, zvlášťě pokud cítí nespravedlnost a netečnost. Lichocení snadno podlehne, zatímco nedostatek úcty a ocenění v něm vzbuzuje vztek a hádavost. Nedokáže se ale dlouho zlobit. Zbožňuje komplimenty. Je vtipálek. Má vyhraněný smysl pro dramatičnost, takže vznešená role, kterou zpočátku jen hraje, se pro něho postupně stává realitou. Dostane-li se v důsledku okolností do situace, která ho omezuje, ztrácí pak zájem o svoji práci. Symbolizuje ho vznešenost, moc a důstojnost. Moc zvyšuje jeho sebevědomí. Pokud má pocit, že ve svém postavení má moc a odpovědnost, snaží se jemu projevenou důvěru nezklamat. Osvědčuje se ve vedoucích, manažerských a odpovědných funkcích, kde může uplatnit své tvůrčí síly. Zůstane-li jeho touha po autoritě nenaplněna, může se z toho vyvinout určitá indolence, lenost a nestálost. Lev má také šikovné ruce. Když už se do něčeho pustí, pracuje zdlouhavě, ale pořádně. Je odvážný a smělý, ale nikdy nebojuje nečistým způsobem. Je-li vítězství na jeho straně, je velkodušný. Podlehne-li, zůstává neporaženým.

Lev-žena patří do řady noblesních žen s vyhraněným vkusem, elegancí a s naprostou znalostí společenského bontonu. Je charismatická, úchvatná, vždy pečlivě upravená a s kouzelným úsměvem. Její gesta, způsob chování, vše nasvědčuje jejímu přesvědčení o své nadřazenosti nad okolím. Je krásná a vynalézavá, oplývá šarmem a má sex-appeal. Je ráda dobývána, obletována, miluje okázalé dary a luxus - zlato, šperky, exkluzivní prádlo a oblečení. Je pyšná a má svou hrdost, dokáže se urazit.

Lev muž, stejně jako Beran nebo Střelec, těžko dokáže žít sám - velmi by se nudil a chřadnul. Nejvíce ze všeho touží být středem pozornosti. K životu potřebuje komunikovat a pečovat o druhé. Většinou je velmi ctižádostivý. Potrpí si na luxus. Rád se neobyčejně skvěle baví na cizí účet, ale na jeho - to obvykle zábava končí. Je zrozenec hrdého a vznešeného slunečního znamení. Nesnáší odmlouvání. Miluje celou svou bytostí, šíleně a vášnivě. Mnozí lvi nesnesitelně žárlí. Má rád děti, vymýšlí pro ně různé akce, jako výpravy do přírody a za dobrodružstvím. Rozhodně s ním nehrozí nuda.

Lev v jednotlivých ascendentech

Beran: humorista, kouzelník, umělec, nadutec, frivolní, pracant
Býk: organizátor, chlubílek, aktivní, hravý, rozhodný
Blíženec: ješita, smyslný, pyšný, rafinovaný, dynamický
Rak: obdivovatel, svůdce, šetřílek, náročný, přitažlivý
Lev: hrdý, sebejistý, atraktivní, veselý, exhibicionista
Panna: svéhlavý, bojovník, výřečný, bezelstný, upřímný
Váhy: přitažlivý, diplomatický, inspirativní, realistický
Štír: revolucionář, žárlivec, vášnivec, zlostný, houževnatý
Střelec: obchodník, manažer, stratég, chvástal, cestovatel
Kozoroh: ukřivděný, zábavný, majetnický, sebeklamný, snaživec
Vodnář: přátelský, štědrý, chápající, upřímný, svobodomyslný
Ryby: sexy, hrdý, všemilující, nevěrný, tajuplný

Slavné osobnosti narozené ve znamení Lva.

František Josef I., Jan Lucemburský, Napoleon Bonaparte, Benito Musolini, Fidel Castro, Alexander Dumas, C.G. Jung, Madonna, Robert Redford, Oldřich Nový, Jan Kraus, James Hetfield, Bruce Deckinson, Arnold Schwarzeneger, Boleslav Polívka, Jiří Paroubek, Michael Kocáb, Roger Federer, Bill Clinton, Robert de Niro, Antonio Banderas, Stanley Kubrick, Mathew Perry, Usain Bolt, Maurice Green

Home
Předchozí
Další
Poslední aktualizace 13.05.15, 16:05:54