Odkaz na astro seznamku
Navštivte novou astrologickou seznamku Astro-Match.
Home
Předchozí
Další

Znamení Panny

Živel
Kvalita
Vládce
Povýšení
Zničení
Pád
Země
Pohyblivá
Merkur
Pluto
Jupiter, Neptun
Venuše
Jedná se o stydlivé a úzkostlivé stvoření. Práce je pro zrozence tohoto znamení solí jeho života. Vykonává ji s úzkostlivou péčí. Pracuje důkladně a přesně. Většinou udělá vše sám, nerad se druhých doprošuje. Velkou pozornost dokáže věnovat detailu. Svět kolem sebe podrobuje mikroskopicky přesné analýze. Někdy se však natolik zamotá do nepodstatného, že není schopen pochopit význam problému v jeho celistvosti. Časem se naučí rozlišovat mezi podstatným a nepodstatným. Má smysl pro dokonalost. Panny jsou známé tím, že dokážou druhé pedantským způsobem zkritizovat a tento jejich rys je také často příčinou jejich menší oblíbenosti. Neplýtvají penězi, ani nákloností. Panna k životu nepotřebuje příliš mnoho přátel, když má rodinu, druzí jí tolik neimponují, i když na jejich mínění jí dost záleží. Pocity dokáže sdílet jen s tím, komu důvěřuje. Je individualista a zachovává si svou páteř z ocele a chladnokrevnost. K sobě je stejně kritická jako k ostatním. Nesmí se však domnívat, že brilantní intelekt a s ním související schopnost kritiky je nějaká božská moudrost. Zrozenec by se měl naučit posuzovat vlastní výkony a výkony druhých objektivně a bez emocí. Výmluvná slova dělají na zrozence velký dojem. Jsou hudbou v jeho uších. Nesnáší pokrytectví, lež, nevěru a nedochvilnost a chvástání se. Rovněž hrubiánství a neomalené způsoby mu nesedí. Tvrdě odporovat Panně je nemožné, protože to rovněž nesnáší a vždy má po ruce desítky protiargumentů. Zrozenec má dispozice k povoláním týkajícím se zdraví, nemocnic, medicíny, obchodu a techniky.

Panna žena je příjemná i popudlivá, dokáže se smát i mračit. Má ráda slušné chování, dobré mravy, šlechetnost a dobrotu. Je půvabná, vždy čistá, upravená a slušně oblečená. Raději působí nenápadně, než výstředně. Dělá nevinný, až průzračný dojem. K lásce potřebuje čas, zpravidla nepatří k lidem schopným sexu po několika minutách známosti. Když se zamiluje, tak opravdově a dlouhodobě. Je věrná.

Panna muž nemusí být za každou cenu středem pozornosti, ale když něco pronese, má to "břink". Chová se slušně, potrpí si na čistotu, lad a dobré vztahy. Je přizpůsobivý. Občas je kousavý a puntičkářský. Je kritický, používá logiku, má bystrý úsudek a nepostrádá vytrvalost. Je mužem, kterému rozum velí se příliš neohlížet na své city. Jeho láska se neprojevuje dramatickými sliby , city, slzavým údolím, ale opravdovými činy. Do manželství vstupuje s rozvahou. Velmi ho zajímá mínění druhých, práci kterou započal je rozhodnutý zdárně a úspěšně dokončit.

Panna v jednotlivých ascendentech

Beran: emancipovaný, kritický, neúnavný bojovník za svá práva
Býk: zdrženlivý, drží se při zemi, ctnostný, pracovitý
Blíženec: nedůvěřivý, žárlivý, zásadový, hašteřivý, umělecký
Rak: mírumilovný, spořivý, obětavý, taktní, precizní
Lev: svéhlavý, atraktivní, inspirativní, pyšný, milijící přepich
Panna: perfekcionalista, věrný, chladná, studující
Váhy: odvážný, soudkyně, programátor, sečtělý, věci znalý
Štír: mystický, eroticky založený, mnohostraný, senzibil, léčitel
Střelec: žoviální, sexy, snaživý, průkopník, oduševnělý, věřící
Kozoroh: plánovač, vypočítavý, neústupný, věrný, horlivý
Vodnář: intelektuál, učitel, vědátor, spravedlivý, urážlivý
Ryby: bezelstný, ustrašený, stydlivý, plachý, milující, sentimentální

Slavné osobnosti narozené ve znamení Panny

Ludvík XIV. (fr. panovník), Michael Faraday, Michael Jackson, Freddie Mercury, Sean Conery, Emil Zátopek

Home
Předchozí
Další
Poslední aktualizace 13.05.15, 16:05:54