Odkaz na astro seznamku
Navštivte novou astrologickou seznamku Astro-Match.
Home
Předchozí
Další

Znamení Vah

Živel
Kvalita
Vládce
Povýšení
Zničení
Pád
Vzduch
Kardinální
Venuše
Saturn
Mars
Slunce
Znamení Vah poskytuje zrozenci šarm a půvab spolu s touhou být oblíbený u ostatních lidí a být jimi uznáván. Nikdy se však nevzdává žádné své zásady jenom proto, aby sklidil potlesk a souhlas. Uvědomuje si, že takovéto účelově zaměřené chování může mít nakonec za následek ponížení. Je zaměřen na přítomnost. Patří k neklidným lidem. Má radost z podnikání, ale pro své aktivity vyhledává spolupráci jiných osob, protože to, co jednou započal, nerad dovádí do konce. Váhy se rády přou. Prokrvuje jim to mozek, který jinak rád odpočívá. Filosofují, rozebírají a zase vypnou. Zrozenec Vah má zcela zvláštní potřebu partnerství. Má-li v něm nalézt uspokojení a naplnění, musí mít možnost uchovat si uvnitř tohoto vztahu svoji individualitu. Láska zaujímá v jeho životě zvláštní místo. Má silně vyvinutý smysl pro spravedlnost a fair play. Pracovitost zrozence je vysoká zejména po dvacátém devátém roce života. Od svého partnera očekává, že bude pracovat stejně usilovně jako on sám. Dík dobrému intelektu je velmi aktivní při hledání nových poznatků, idejí a duchovních podnětů. Má nadání analyzovat společenské události ve svém okolí a projevuje zájem o mezilidské vztahy a problémy. Zrozenci tohoto znamení se řídí společenskými konvencemi, vyznávají bonton a diplomacii. Zajímají se o klevety. Jsou citliví na prostředí, v kterém musí přebývat, nesnášejí hluk. Mívají vřelý vztah k umění a umělecký talent, milují harmonii a souhru barev, hudbu, tanec a zábavu. Zřídkakdy dávají průchod své zlosti. Jestliže však ztratí sebeovládání, rozpoutají bouři a není nic, vůbec nic, co by ve zlosti neřekli. Jejich hněv však brzy vyprchá a zůstávají sklíčenými lidmi. Zrozenec Vah ještě po padesáti letech přesně ví, co a za jakých okolností mu kdo tehdy řekl a neopomene člověku přednést své tehdejší mínění.

Váha žena je velmi proměnlivá podobně jako Blíženkyně. Je společenská, ale má velmi vyhraněný vkus, nevyhledává společnost kohokoli. Sex má v oblibě. Je zvídavá, nesnáší všednost a nudu. Je vtipná, ženská a okouzlující. Snaží se chovat vyrovnaně a spořádaně, pokud se u ní nevychýlí pomyslný jazýček vah. Je to velká bojovnice za spravedlnost. K smrti nesnáší prohru nebo když ji někdo převeze. Se ženou Váhou nehrozí nuda.

Má jiskru v oku, šarm v oblékání a postřeh. Dokáže všemu přijít na kloub. V životních otázkách se zdlouhavě rozhoduje. Nechce ublížit, přeje si dobro. Je nesmírně citlivý, stále hodnotí možné varianty, analyzuje důsledky. Je studnicí moudrosti, dokáže poradit, napsat báječný fejeton, povídku, román. Miluje nejen tělo, ale i ducha své vyvolené. Jedno bez druhého nejde. Najít takovou partnerku se ale můžům Vahám v praxi jen ztěží zdaří, proto se tak často cítí rozčarováni.

Váhy v jednotlivých ascendentech

Beran: politik, přednášející, poskok, rebel, všeznalec
Býk: neradi si pálí prsty, přemýšlivé, opatrné, vyčkávající
Blíženec: bohém, diplomat, sympatický, nápaditý, snaživý
Rak: trpělivý, spravedlivý, idealistický, konspirativní, citlivý
Lev: přitažlivý, milující přepych, inspirativní, laskavý
Panny: odvážný, soudce, programátor, sečtělý, věci znalý
Váhy: intuitivní, intelekt, nejistý, zásadový, fair play
Štír: zlostný, hádavý, agresivní, zajímavý, humorný
Střelec: smělý, zdatný, lidoví vypravěči, cestovatelé, aktivní
Kozoroh: vůdcovský, přesný, podezíravý, realistický, přesný úsudek
Vodnář: optimistický, citlivý, důvěřivý, vybíravý, se šarmem
Ryby: choulostivý, nepřizpůsobivý, melancholický, litující se

Slavné osobnosti narozené ve znamení Vah.

John Lennon, Oscar Wilde, Mahátma Gándhí, Graham Greene, Brigitte Bardot, Bruce Springsteen, Tom Petty, Michael Douglas, Catherine Zeta Jones, Sigourney Weaver, Olivia Newton John, Václav Havel, Margaret Thatcher, Rudolf Hrušínský (nejst.), Vladimír Menšík, Vladimir Putin, Sacha Baron Cohen, Serena Williams, Jean-Claude Van Damme, Matt Damon, Tomáš Rosický

Home
Předchozí
Další
Poslední aktualizace 13.05.15, 16:05:54