Odkaz na astro seznamku
Navštivte novou astrologickou seznamku Astro-Match.
Home
Předchozí
Další

Znamení Štíra

Živel
Kvalita
Vládce
Povýšení
Zničení
Pád
Voda
Pevná
Pluto, Mars
Uran
Venuše
Luna
Zrozenec Štíra je nezávislý, energický i rozhodný. Má totální ego. Ví, co je a co není a názor kohokoli jiného to nezmění. Disponuje silou, silnou vůlí a vyhraněnými emocionálními podněty. Má velkou představivost, fantazii, vrozenou inteligenci, postřeh a vnímavost. Nic mu neujde. Bývá krajně podezíravý a nedůvěřivý. Střídá se u něj pesimismus s optimismem. Podobně jako Kozoroh, chce v životě něco dokázat. Cílem může být nejen finanční vzestup, ale i sny nebo ideály. Vyhledává dobrodružtví, střety a za čas dospívá k zvláštnímu mistrovství - zasáhne vždy nejchoulostivější místo. Jeho život je často naplněn neustálým bojem, jak dostat pod kontrolu svoje emocionální podněty. Zdařit se to může prostřednictvím tvůrčího nasazení sil. Vzhledem k tomu, že ve svých aktivitách dokáže naráz nasadit veškerou disponibilní energii, je důležité aby se od samého počátku rozhodl pro správnou cestu. Život nikdy nebere na lehkou váhu. Vše co v životě začne, míní zcela vážně. Potřeba udělat vše dokonale mu brání přenášet odpovědnost na jiné lidi. Pracuje v plném tempu a vytrvale, vydrží mnoho, není žádná padavka. Na všechno má svůj neomylný názor. Zrozenec je plamenným obhájcem spravedlnosti. V tomto boji vytrvá až do samého konce, ať jsou jeho úsilí a oběti sebevětší. Diplomatičnost není zrovna silnou stránkou zrozence, protože své názory vyjadřuje nezaobaleně. Raději se zahalí mlčenlivostí, než aby své názory cenzuroval. Chce všemu přijít na kloub a pochopit podstatu věci. Je obdařen mimořádným temperamentem, dokáže druhému pohlaví silně pomotat hlavu. Sexualita je pro něj stěžejní záležitostí. Sex potřebuje velmi často a mnohdy nekonečně dlouho. Chová se extravagantně. Má silné sklony k diskrétnosti a mlčenlivosti. Běda tomu, kdo vyzradí jeho tajemství. Své nitro nikomu neotevře, je zahalen jakousi záhadou. V boji nezná slitování a také od nikoho žádné neočekává. Kdo s ním chce zkřížit kordy, měl by se mít na pozoru. Pamatuje si velmi dobře každou urážku i nespravedlnost. Nestačí mu pomsta zub za zub, jde mnohem dál. Nesnáší tupce, zbabělce, podlézavce a nadutce. Běda tomu, když ho někdo zklame, nedodrží slib nebo ho nechá na holičkách. Při první příležitosti mu to vrátí i s úroky.

Štír žena je obdařena velkým temperamentem, odvahou, bystrostí. Miluje dobrodružství a boj, nesnese ale prohru. Je přitažlivá, ženská. Má sex appeal, krásnou chůzi a hrdý postoj. Je záhadná i otevřená, milá i kousavá, milující i žárlivá. Miluje vášnivě a naplno. Má smysl pro humor a je inteligentní. Je obdařena velkou fantazií, díky které si dokáže domyslet, co před ní skrýváte. Je lépe žít s ní ve shodě, bojuje ale většinou až tehdy, když se na ni útočí.

Štír muž má nápadně pronikavý, a přece něžný pohled. Je to silný muž se smyslem pro erotiku, romantiku a velké činy. Je vytrvalý, pracovitý, zábavný, náruživý, vášnivý, statečný bojovník za vše správné. Na první pohled ženu obloudí, zaujme, až přestane dýchat. Je velmi žárlivý a partnerku chce mít pouze pro sebe. Svou péčí, přízní a lichotkami ji dostane až na vrchol blaha. Za čas se ale jeho chování změní a vše čím dotyčnou tak okouzlil, vyprchá. Co má pod zámkem, k tomu není potřeba žádného komentáře, plamenných projevů. Najednou má moc práce a plané řečičky nemá rád. Ne, že by snad jeho láska vymizela, ale přístup je jiný. O mužích Štírech se říká, že bývají často nevěrní. Milence nebo manžela Štíra není radno oklamat, kdo se o to pokusí, se zlou se potáže.

Znamení Štíra v jednotlivých ascendentech

Beran: bystrý, intrikán, intelektuál, všeumělec, chytrák, pracant
Býk: škodolibý, práce všeho druhu, nezmar, vynálezce, koumák
Blíženec: vášnivý, rozhodný, řečník, rafinovaný, uzurpátor, herec
Rak: agresivní, vztahovačný, smyslný, zábavný, pokrytecký
Lev: revolucionář, žárlivec, milenec, zlostný, milý, houževnatý
Panna: mystický, pobožný, mnohostranný, senzibilní, léčitel, učitel
Váhy: hádavý, svobodomyslný, zvláštní, humorný, myslitel, šikulka
Štír: nebezpečný, mstivý, agresivní, hazardér, slavoman, budovatel
Střelec: temperamentní, vynalézavý, strhující, velikášský, citlivý
Kozoroh: dominantní, sobecký, zasmušilý, vzrušivý, odvážný, svéhlavý
Vodnář: konfliktní, netrpělivý, duchem nepřítomný, mystický, něžný
Ryby: přizpůsobivý, chránící, milující, neposedný, majetnický, žárlivý

Slavné osobnosti narozené ve znamení Štíra.

Pablo Picasso, Fjodor Michajlovič Dostojevskij, Karel J. Erben, Karel Hynek Mácha, Bill Gates, Leonardo di Caprio, Alain Delon, Charles Bronson, Demi Moore, Jodie Foster, Jamie Lee Curtis, Anthony Kiedis, Kirk Hammet, Nicolo Paganini, John Cleese, Charles Manson, Pavel Trávníček, Pavel Zedníček, Petr Nečas, Stanislav Gross

Home
Předchozí
Další
Poslední aktualizace 13.05.15, 16:05:54