Home
Předchozí
Další

Luna

Vládne
Povýšení
Zničení
Pád
Rak
Býk
Kozoroh
Štír
Zastupuje duši, každodenní náladu, instinkty, přírodní rytmy, nevědomí, tajemno a ženské pohlaví. Přisuzuje se mu archetyp římské bohyně Diany, ochránkyně žen a zejména rodiček. Je li toto světlo v horoskopu silně prosazeno, jedinec je spíše plachý, citlivý, intuitivní, s dobrou představivostí, ochranářský, ale v extrému také přecitlivělý, až schizofrenní. Měsíc z psychologického hlediska zastupuje osobní nevědomí, stereotypní reakce, vzorce chování z dětství, instinkty a základní potřeby. Vyjadřuje způsob, jakým bude člověk cokoli přijímat.
Z hlediska jak Kabbaly, tak i dalších hermetických systémů odpovídá za materializaci vyšších energií v našem světě, tedy ve světě, který jsme schopni vnímat našimi smysly.
Měsíc signuje v horoskopu domov, pocit bezpečí, zázemí ve stabilním prostředí a také způsob, jakým je člověk vychováván. U obou pohlaví pak vypovídá o matce, o vztahu k ní a o jejích základních vlastnostech. V horoskopu muže později reprezentuje jeho ženu a vztah k ženám, je jedním ze signifikátorů manželství. Poloha Měsíce v horoskopu ukazuje na oblast, ve které zrozenec nalézá svoji duševní identitu a pocit bezpečí a také - kde je potřeba naučit se dávat a přijímat. V neposlední řadě se v dané oblasti máme naučit vyšší vnímavosti.

Měsíc obecně ovládá pohyb. Jeho špatné, či dobré postavení je na dotyčné osobě zřetelně pozorovatelné - zejména při tanci, chůzi a sportu. Jsou li aspekty Měsíce špatné, způsobují nekoordinovanost, která může být až komická. Pokud je ale Měsíc postaven výborně, člověk má většinou nadání pro akrobacii a pohybové aktivity obecně.

Měsíc signuje popularitu osoby, zejména pokud jakýmkoli způsobem pracuje s lidmi (politik, léčitel, psycholog, lékař, manažer, herec atd). V neharmonickém aspektu pak signuje uklízečky, řadové policisty, poslíčky, pomocná povolání. Měsíc vždy odpovídá za události, které jsou proměnlivé natolik, že se na ně nelze spolehnout!

Na tělesné úrovni odpovídá žaludku, děloze, tělním tekutinám, pravému oku u ženy a levému u muže. Vypovídá také o počátku a konci věcí.

Typickými místy pod silným vlivem Měsíce jsou restaurace a hospody (aspektaci je přímo úměrná kvalita podniku), stadióny, haly, nádraží, veřejná prostranství, veliké kanceláře.

Typickou barvou je bílá až stříbrná.

Home
Předchozí
Další
Poslední aktualizace 13.05.15, 16:05:54