Odkaz na astro seznamku
Navštivte novou astrologickou seznamku Astro-Match.
Home
Předchozí
Další

Znamení Raka

Živel
Kvalita
Vládce
Povýšení
Zničení
Pád
Voda
Kardinální
Luna
Jupiter
Saturn
Mars
Rak má vyhraněné defenzivní a ochranné instinkty, které jsou zaměřené na bezpečí v materiální a rodinné oblasti. Je mimořádně citlivý a obává se posměchu. Jeho city jsou hluboké. Ukrývá jemnost a nesmělost. K tomu přistupuje i plachost a psychická a fyzická zranitelnost. Ve společnosti je většinou zdrženlivý a bojácný. Jako ochranu před svou zranitelností hledá bezpečí v osamělosti. Je rád, když může v pohodě ležet a relaxovat. Je to snílek s fantazií a sentimentem. Je obvykle pln dobré vůle. Přeje si zavděčit se všem, bojuje o sympatie druhých. Proměnlivý měsíc jej jednou činí laskavým a otevřeným, jindy zase melancholickým, introvertním a zdrženlivým. Má diplomatickou obratnost, s jejíž pomocí většinou dosáhne svého cíle. Chová-li se k němu někdo hrubě, snadno se urazí. Cítí-li se ublížený, chová se někdy zcela nerozumně a není schopen spolupracovat se svým okolím. Někdy se může chovat až dětinsky. Zrozenci Raka se vyznačují skvělou pamětí. Křivdy na něm napáchané si bez pochyby pamatují celý život. Rak dokonale ovládá umění pasivního odporu. S pomocí této zbraně od sebe odvrací vše nepříjemné. Pořádek a čistota jsou pro Raka nesmírně důležité. Měl by se naučit říci ve správném okamžiku ano nebo ne a ovládat své sklony k náladovosti, netolerantnosti, bázlivosti a přehnané citlivosti. Chybí mu určitá sebeironie. V žádném případě není povrchní. Má sklon k sebeuspokojení a k vztahovačnosti. Nelze se spoléhat na jeho bezvýhradnou věrnost. Nedá si předepisovat jak a co má udělat. Chce své úkoly řešit samostatně. Někdy se brání odpovědnosti. Jestliže však najde odvahu zastávat pozici, která vyžaduje zodpovědnost, je spolehlivý, zdatný a přesný. Úkol pak dovede ke zdárnému konci. Pracovně zrozenci Raka vynikají jako kuchaři, psychologové, lékaři, vědci, konstruktéři aut, letadel a lodí, ale je možné je nalézt v každé profesi. Raci opravdově umí, ale nepomůže-li jim nikdo nahoru, sami nenaleznou odvahu. Nesnáší lež, přetvářku a povrchnost.

Rak žena je něžná, křehká a stále zasněná bytost. Bývá svůdná, zahalená do jakéhosi pomyslného závoje. Je proměnlivá jako počasí a velmi romantická. Má tvárný charakter. Stále se pozoruje. Občas ztratí logiku, jasný rozum a udělá něco nepředvídaného, čeho později lituje. Emoce jsou vždy silnější, než rozum. Má ráda blahobytné živobytí a obdivuje muže, kteří se dokážou o všechno postarat. Miluje svou matku. Ve vztahu k cizím lidem se u ní může projevit sobeckost.

Rak muž je starostlivý, snaživý a přemýšlivý. Překážky většinou chytře obchází. Pohybuje se volně a svobodně, má rád zábavu, smích. Miluje dobré jídlo a pití. Umí vyvolat správnou atmosféru. Druhé pohlaví ho dráždí a přitahuje. Hrdost, rozhodnost, podnikavost i odvaha se mu nedají upřít. Dokáže pilně pracovat a vyváženě odpočívat. Bývá galantní a milý společník. Nesnáší hrubost, neomalenost a netaktnost. Okamžitě ztrácí náladu, dělá-li si z něj někdo blázny. Někteří muži narození v tomto znamení mohou být i mimořádně mstiví.

Rak v jednotlivých ascendentech

Beran: citlivý, náladový, zpupný, chaotický až cholerický
Býk: pracovitý, zásadový, klidný
Blíženec: spisovatel, sebelítostivý, chybující, nepochopený
Rak: zpátečník, myslitel, mstitel, senzibil, přecitlivělý
Lev: obdivovatel, svůdce, neskromný, šetřílek, přitažlivý
Panna: mírumilovný, spořivý, obětavý, precizní, perfekcionista
Váhy: trpělivý, soudce, konspirátor, idealistický a se šarmem
Štír: agresivní, impulzivní, smyslný, pokrytecký, zábavný
Střelec: vytrvalec, exhibicionosta, rafinovaný, mág, stratég
Kozoroh: nedůtklivý, nepřesvědčivý, milý, přímý a náladový
Vodnář: fantasta, průkopnický duch, vyšší zájmy, víra, tajemný
Ryby: emocionální, naivní, intuitivní, mystický i sobecký

Slavné osobnosti narozené ve znamení Raka:

Franz Kafka, Nikola Tesla, Alan Turing, Leoš Janáček, Nelson Mandela, Karel Gott, Helena Vondráčková, Michal David, Tom Cruise, George W. Bush, Joe Satriani, Harrison Ford, Tom Hanks, Pamela Anderson, David Hasselhoff, Silvestr Stallone, Dan Aykroyd, Olga Havlová, Ota Pavel

Home
Předchozí
Další
Poslední aktualizace 13.05.15, 16:05:54