Odkaz na astro seznamku
Navštivte novou astrologickou seznamku Astro-Match.
Home
Předchozí
Další

Znamení Ryb

Živel
Kvalita
Vládce
Povýšení
Zničení
Pád
Voda
Pohyblivá
Neptun, Jupiter
Venuše
Merkur
Pluto
Zrozenec silně reaguje na myšlenky a pocity jiných lidí. Zcela nevědomky přejímá ideje a představy svého okolí. Usilovně se snaží dělat vše, co je správné. Chová se mile, zdvořile. Bývá skromný, sentimentální, melancholický až ufňukaný a nešťastný. Současně bývá poněkud lenošivý, malodušný, naivní, důvěřivý, přecitlivělý a nesmělý. Neustále jej obklopuje určitá únava, kvůli které se raději vyhýbá větší námaze, včetně sportovní činnosti. V žádném případě není velkým bojovníkem. Nechává se často ovlivnit vnějšími okolnostmi. Zřejmě není schopen důsledně přijímat rozhodnutí. Jeho odpor k různicím jej činí nerozhodným. Raději proto snáší bezpráví, než aby energicky hájil svá práva. Jestliže však jednou ztratí trpělivost, rozzuří se tak, že není k utišení. Jeho přátelská a skromná povaha ho často svádí k tomu, nechávat věcem volný průběh. Na druhé straně se však jeví jako zdatný a přesný v každé své činnosti. Chápe svět, dokáže ho vnímat do nejpodrobnějších detailů. Jeho nálada kolísá mezi silným optimismem a černým pesimismem. Schopnost postřehnout jemné proudění v mezilidských vztazích ho činí zdrženlilvým vůči jiným lidem. Mnoho Ryb volí spíše život v izolaci. Zrozenec se rád pohybuje ve světě snů, v němž zapomíná na vlastní já. Má více než živou fantazii a velmi rozvinutou intuici. Ve znamení Ryb se rodí mnoho jasnovidců, věštců, astrologů a také parapsychologů. Zajímají se o vše krásné, a proto lze mezi nimi najít celou řadu význačných umělců. Zrozenec je schopen rozpoznat a pochopit nesnáze v životě člověka. Má soucit s lidskou bídou a utrpením. Rozhodně nic nedělá na efekt, všechno činí s hlubokým přesvědčením. Žije intenzivním vnitřním životem, je idealista a nejraději by se pro bližní zcela obětoval. Má hluboký vztah ke své rodině. Disponuje velkou sexuální touhou, ale v milostném životě bývá často nerozhodný a bezbraný. Potřebuje podnět zvenčí. Ryby stále chtějí to, co jim uniká, a když to mají v hrsti, začnou zase vzdychat a toužit po něčem jiném. Pokud dokáží porozumět sami sobě, pak jsou hodny lásky. Jsou nesobecké, oddané a jsou ochotny se pro jiné obětovat. Dokáží zavřít oči před nedostatky těch, kterým věnují svoji lásku a důvěru, ale dokáží i zahořknout, to když jim život nevychází podle představ. Potom můžou podlehnout pocitům méněcennosti a stát se pasivními. Měli by se naučit realisticky hodnotit sami sebe, aby mohli využít všech možností, které poskytují jejich osobnosti.

Ryba-žena je typickou ženou, většinou poslušnou, oddanou. Od muže si přeje, aby ji ochraňoval a opatroval. Obléká se vkusně, roztomile a s nenucenou elegancí. Muži jsou k ní přitahováni. Svého partnera si chrání. Většinou je mírná a zasněná. Má-li ale nesouladného partnera, dokáže se také kousavě až sarkasticky přít. Je-li raněna, vypláče moře slz. Nebývá kurážná, koketní, ani vyzývavá. Je milá, příjemná, půvabná. Nemusí mít diplom a umí moudře a příjemně působit a hovořit. Vše nazývá pravým jménem. Rozhodně není emancipovaná, od svého partnera očekává pomoc a ochranu.

Ryba-muž je přecitlivělý, litující se, liknavý, zapomětlivý, náladový, hypochondrický a často rozladěný. Umí milovat silně a náruživě jako málokteré jiné znamení. Občas se chová egoisticky, žárlivě a hned zase sebevědomě a zpupně. Jeho reakce jsou pomalé, ale o to výstižnější. Má představy o životě, většinou pohádkové až neuskutečnitelné. Dokáže v životě proplouvat všemi způsoby. Má štěstí, spousta věcí mu v životě vyjde. Nesnáší hrubost.

Ryby v jednotlivých ascendentech

Beran: snaživá, citlivá, hádavá, kousavá až egocentrická
Býk: výtečná kuchařka, domácí kutil, pohodová, upřímná
Blíženec: šťastlivec, nic si neodepře, důvěryhodná, vzdychající
Rak: emocionální, laskavá, intuitivní, mystická, romantická, sobecká
Lev: sexy, hrdá, všemilující, nevěrná, tajuplná
Panna: bezelstná, ustrašená, stydlivá, milující, sentimentální
Váhy: choulostivá, nepřizpůsobivá, melancholická, sebelítostivá
Štír: přizpůsobivá, ochraňující, neposedná, milující, žárlivá, majetnická
Střelec: poslušná, vnímavá, rychlá, rozhodná, veselá, chybující
Kozoroh: urážlivá, vztahovačná, oddaná, svéhlavá, pracant
Vodnář: snaživec, umělec, léčitel, náladový, agresivní
Ryby: inspirativní, lenivá, malodušná, mírná, hádavá, idealistická, milující, romantická

Slavné osobnosti narozené ve znamení Ryb

Jiří Menzel, Albert Einstein, Victor Hugo, Elizabeth Tylorová, John Steinbeck, Sharon Stoneová

Home
Předchozí
Další
Poslední aktualizace 13.05.15, 16:05:54