Odkaz na astro seznamku
Navštivte novou astrologickou seznamku Astro-Match.
Home
Předchozí
Další

Znamení Berana

Živel
Kvalita
Vládce
Povýšení
Zničení
Pád
Oheň
Kardinální
Mars
Slunce
Venuše
Saturn
Jedinec narozený ve znamení Berana překypuje tvůrčí energií, je přátelský a energický. Klade si stále nové úkoly. Má silnou potřebu prosadit se v životě svojí aktivitou. Často rychleji jedná než myslí. Jeho impulsivnost a neochota vyslechnout rady jiných ho může snadno přivést do nesnází. Protože je velmi ctižádostivý, chce být stále první a nejlepší. V přidělených úkolech bývá často nejrychlejší. Většinou vše rychle pochopí a -bohužel- občas jedná unáhleně a zkratově. Mívá chytrou hlavu a šikovné ruce. Umějí malovat, opravit rozbitý přístroj, jsou organizačně zdatní, vyznají se v umění, reklamě, obchodu. Jsou dobrými řidiči, chirurgy, zahradníky, stavaři i moderátory. Beran má vysloveně vůdčí osobnost. Je si vědom své síly a průbojnosti;nebojí se překážek. Sláva a uznání jsou pro něho důležitější než majetek a pohodlí. Jeho založení je idealistické, dovede se obětovat pro velké věci, je schopen velkých věcí. Nezdary ho nikdy nemohou deprimovat a vždy hledá nové formy sebevyjádření. Snaží se často za každou cenu prosadit své názory, čímž velmi často dochází ke sporům s okolím. Dokážete-li Beranovi skutečně, že se mýlil, nebere to za bernou minci a tisíci protiargumenty vás bude přesvědčovat, že jste to právě vy, kdo cosi pokazil. Rozzuřit Berana je opravdu lehké; vzpění, kope kolem sebe, někdy i kouše, ale za pár minut o tom nic neví. Vrhá se bezhlavě do všeho a mnohdy nedovede setrvat ve slibně započatém díle. Svým řečnickým uměním dokáže strhnout davy, je zábavný a dokáže si okamžitě zajistit vděčné publikum.

U tohoto znamení hraje důležitou roli sexualita, lásku potřebují k životu jako sůl. Berani nesnášejí samotu, opuštěnost a ticho. Skopec by se měl naučit laskavému chování tak, aby mohl ohleduplně a přátelsky navazovat kontakty s jinými lidmi.

Ženy narozené v tomto znamení bývají emancipované a soběstačné. Nic je nezastaví, použijí cokoliv, aby dosáhly svého. Žena Beran miluje chytré lidi, šarm, umění, okázalost, slunce, cestování, dary a peníze. Když se zamiluje, je výbornou a pozornou a manželkou. Neubrání se ale žárlivosti, výbušnosti a přehnané kritice. Nevychází-li jí milostný vztah, hrdě ho ukončí. Jako milenka neumí být dlouho sama. Většinou má značný sex appeal.

Muži jsou stateční, odvážní, pracovití, čilý, přímí, galantní a temperamentní. Často jsou strůjci zábavy a rozhodně ji nepokazí. Umí být milý i zamračený. Milují-li, pak plně, odevzdaně a žárlivě. Jsou svoji, mají přátelské chování, vyzařuje z nich mužnost.

Beran ve 12 ascendentech

Beran: tvrdohlavec, cholerik, bezohledný, dříč, pán tvorstva
Býk: pracant, neústupný, vůdce, diktátor, zlostný, sobec
Blíženec: společenský, slibotechna, nevěrník, smyslný, milující
Rak: citlivý, vztahovačný, náladový, vzpupný, tajuplný
Lev: bavič, umělec, hrdý, nadutec, frivolní, dominantní
Panna: kritik, přísný, neúnavný bojovník, věrný, nadšenec
Váhy: politik, recitátor, poskok, rebel, všeznalec, soudce
Štír: bystrý, intrikán, intelektuál, mazaný, všeumělec
Střelec: satirik, komik, pozorovatel, senzibil, léčitel, buřič
Kozoroh: stále v opozici, majetnický, originální, hrdý, pracant
Vodnář: snílek, radílek, intuitivní, vše analyzující, agresivní
Ryby: snaživý, citlivka, hádavý, kousavý až egocentrický, pilný

Slavné osobnosti narozené ve znamení Berana.

Giacomo Casanova, Leonardo da Vinci, Vincent van Gogh, René Descartes, Jan Amos Komenský, Jean Paul Belmondo, Gregory Peck, Eric Clapton, Charles Chaplin, Claudia Cardinal, Marlon Brando, Steve McQueen, Vlasta Burian, Jan Svěrák, Lucie Bílá, Mariah Carey, Steven Seagal, Eddie Murphy, Maynard James Keenan, Quentin Tarantino, Michal Viewegh, Tomáš Hanák, Karel Poborský, Jan Koller, Zdeněk Pohlreich

Home
Předchozí
Další
Poslední aktualizace 13.05.15, 16:05:54