Odkaz na astro seznamku
Navštivte novou astrologickou seznamku Astro-Match.
Home
Předchozí
Další

Znamení Býka

Živel
Kvalita
Vládce
Povýšení
Zničení
Pád
Země
Pevná
Venuše
Luna
Mars, Pluto
Uran
Pro Býka je charakteristická účelově zaměřená rozhodnost a síla. Je převážně domácí tvor. Jako každé znamení zemského živlu je velice šikovný v praktických věcech. Nedělá ukvapené věci, vše si nejprve promyslí. Je znám svou pasivitou. Má rád hezké věci, oceňuje pohodlí, spokojenost a zábavu. Největší roli v jeho životě hraje emocionální a materiální bezpečí. Velký význam pro něj má vše, co mu umožňuje uspokojit tyto potřeby. Nejjistějším takovým prostředkem jsou tradičně majetek a peníze a z tohoto důvodu vynakládá velké úsilí pro to, aby je získal a jestliže už je má, tak udržel. Vyhýbá se každé pevné vazbě dokud nezjistí, zda mu může být osoba, situace nebo vztah užitečný. Dokáže být často až neuvěřitelně žárlivý a náklonnost druhého pokládá za svůj majetek. Tento majetnický postoj pramení opět z jeho potřeby bezpečí. Nerad chodí na návštěvu, své přátele raději hostí doma. Je obdařen velkou silou vůle, která mu umožňuje plánovat mnoho let dopředu. Je velmi pracovitý. V práci i v sexu má výdrž. Často se těší dobrému zdraví a má silnou konstituci. Dbá na to, aby se mu nic a nikdo nepostavil do cesty, kterou se ubírá. Jeho úsilí je většinou korunováno úspěchem. Býk nesnáší vměšování do svých záležitostí, poroučení, popostrkování, kybicování a chaos. Chová se tak, jak se druzí chovají k němu. Není přítelem hádek a skandálů, ale bránit se dokáže. Spory řeší rád v tichosti, pokud možno mezi čtyřma očima. Nemá rád změny a buřiče. Když někde zapustí kořeny, těžko se přesazuje.

Býk žena je velmi pracovitá, obětavá, silná a schopná. Zásadně se netlačí tam, kam nepatří. Stojí nohama pevně na zemi, vždycky ví, do čeho jde. Dovede zastat i těžkou mužskou práci. Ráda sleduje televizní pořady, hlavně seriály. Zajímá se o vaření. Myslí přímo, pragmaticky. Myslí výhradně na svůj domov, děti, manžela a co dát do hrnce. Ráda tančí, miluje květiny, parfémy a hudbu.

Býk muž miluje klid a plnou spíš. Je zastáncem rodiny, vkusného chování, čestnosti a slušného zacházení. Je náladový a urážlivý. Vydrží mnoho, snaží se nenechat vytočit, ale když se skutečně rozčílí, dojde k opravdu masivnímu výbuchu.

Býk v jednotlivých ascendentech

Beran: pracant, diktátor, vůdce, sobec, neústupný, zlostný
Býk: myslí si své, zarytě mlčí, je svůj, věčný budovatel
Blíženec: vtipálek, slibotechna, umírněný, svobodomyslný, dobrý tanečník
Rak: zásadový, dře do úmoru, miluje děti a domov
Lev: organizátor, vychloubačný, nevěrník, aktivní, sebevědomý
Panna: drží se při zemi, někdy až příliš, upřímný, nejistý
Váhy: nerad si pálí prsty, přemýšlí, vyčkává, kliďas, dobrák
Štír: škodolibý, zvládá práce všeho druhu, nezmar, vynálezce, vědec
Střelec: sympaťák, cestovatel, bezdomovec, romantik, řečník
Kozoroh: paličatý, pesimista, vážný, studený, pracant, zamračený
Vodnář: roztěkaný, pracuje na deseti rozdílných úkolech, idealista
Ryby: výborný kuchař, domácí kutil, pohodový, upřímný, bezelstný

Slavné osobnosti narozené ve znamení Býka.

Karel IV, Sigmund Freud, Josef Mánes, Jan Pavel II, Salvador Dalí, Edsger Dijkstra, Jack Nicholson, Dennis Hopper, Michelle Pfeifferová, George Clooney, Bono Vox, Dave Gahan, Al Pacino, Pete Townshend (The Who), Barbra Streisand, David Backham, Petr Janda (Olympic), Trent Reznor

Home
Předchozí
Další
Poslední aktualizace 13.05.15, 16:05:54