Odkaz na astro seznamku
Navštivte novou astrologickou seznamku Astro-Match.
Home
Předchozí
Další

Znamení Vodnáře

Živel
Kvalita
Vládce
Povýšení
Zničení
Pád
Vzduch
Pevná
Uran, Saturn
Merkur
Slunce
------
Velký význam má pro zrozence přátelství či partnerství. Ten, koho si zvolí za přítele si může být jistý jeho loajalitou. Zrozenec má občas pocit, že jiní lidé mají pro jeho názory a ideje málo pochopení a cítí se proto uražený. Důsledkem jsou pak diskuse a spory. Není ani afektovaný, ani snob. Nerad dodržuje zvyky, formy, tradice, ve kterých si ostatní libují. Je to sbobodomyslný tvor, který si vžádném případě nenechá mluvit do svých záležitostí a koníčků. Má vrozený odpor proti levnému napodobování a proti každé formě pokrytectví. Velký význam pro něj má vyjímečnost a originalita. Rád inovuje, zasazuje se o právo. Vyznává princip absolutní rovnoprávnosti. Charakterizují jej ušlechtilé ideje, srdečnost a všestrannost. S oblibou vyhledává nové lidi a vyměňuje si s nimi názory a myšlenky. Intelekt je výrazný, komunikace probíhá na duchovní úrovni. Má velmi rozvinuté zejména anylytické myšlení. Touží po materiálních statcích ale není egoistický. Jeho osobní zájmy spočívají spíše v oblasti duchovní než materiální. Nejzajímavějším aspektem jeho osoby jsou myšlenky. Kvůli nim bývá čas od času rád sám, aniž by se tak však cítil. Je kolegiální, nejlépe se mu pracuje v kolektivu nebo u organizace, která se snaží realizovat nějaký ideál. Při takovéto činnosti dokáže nejlépe uplatnit svoji výbornou paměť, intuici, vědění, lidumilnost a vyjadřovací schopnosti. Zájem a schopnost vcítit se do lidských problémů mu přinášejí úctu a důvěru jeho okolí. Jeho cítění je neosobní a porozumění je racionálně usměrňováno. Co se týká sexuality, je velmi podobný Blížencům a Vahám. Sexu se věnuje rád, ale ne s každým a za každou cenu, jak je tomu u Štíra a Berana. Hledá především duševně spřízněného partnera. Od všech ostatních znamení se odlišuje tím, že si často plete přátelství s láskou a naopak. Někdy může propadat zcela neodůvodněným duševním depresím. Občas je malicherný, pro hloupost se dokáže přít celé hodiny a kupodivu velké věci ho nechávají klidným. Nesnáší konvečnost, rutinu, přehnanou pedantrii, nudu, zatvrzelost, rovněž nerozhodnost a donucování. Vodnáři mají pevnou vůli, jsou houževnatí a trpěliví, nemilují však příliš namáhavou práci. Ta je doslova ničí. Vypadá to, že na ní nejsou stavění, častěji si vybírají svobodná povolání. O vodnářích se říká, že žijí způsobem, který o léta předbíhá jejich současnost. Mají v sobě ducha nové doby.

Vodnář žena si zakládá především na své svobodě a slušném zacházení. Ráda se baví, ale není koketa, zachovává si vnitřní řád. Konverzace s ní je fascinující, má bystrého ducha a neverbální vnímání. Manželkou bývá dobrou. Váží si chytrých lidí a starých osob. Nesnáší hádky a oplzlé řečičky.

Vodnář muž je citlivý, čistotný, srdečný, intuitivní, obklopený svými sny a nesmírnou představivostí. Dává přednost intelektuální práci, podobně jako ostatní vzdušná znamení. Miluje umění, krásno, všechny druhy sportu a má slabost pro druhé pohlaví. Sexu je mu vlastní na všechny možné způsoby. Lásku si často plete s přátelstvím. Nerad vstupuje do manželství, nechce jím být omezován a dává přednost své svobodě.

Vodnář v jednotlivých ascendentech

Beran: snílek, radílek, intuitivní, agresivní, analyzující
Býk: roztěkaný, pracuje na mnoha rozličných úkolech, idealista
Blíženec: hudebník, herec, astrolog, snaživec, bodrý, slavoman
Rak: fantasta, průkopnický duch, vyšší zájmy, víra, tajemný
Lev: přátelský, štědrý, chápající, upřímný, svobodomyslný, milý
Panna: intelektuál, perfekcionista, učitel, spravedlivý, urážlivý
Váhy: optimistický, citlivý, důvěřivý, vybíravý, šarmantní
Štír: konfliktní, netrpělivý, duchem nepřítomný, mystický, něžný
Střelec: vyšší zájmy, bavič, mnohostranný, frivolní, praktický
Kozoroh: intuitivní, spolehlivý, přátelský, věrný, organizačně schopný
Vodnář: jasnovidec, badatel, básník, přírodovědec, léčitel, myslitel
Ryby: umělec, snaživý, léčitel, náladový, agresivní

Osobnosti narozené ve znamení Vodnáře

Božena Němcová, Wolfgang Amadeus Mozart, Paul Newman, Jan Werich, Jules Verne, Galileo Galilei, Mike Paton, Phil Collins, Peter Gabriel, John Travolta, Henry Rollins, Jack Lemmon, Jaromír Jágr, Dominik Hašek, Boris Rozner, Michal Pavlíček, Bára Basiková, Jiří Lábus, Kateřina Brožová.

Home
Předchozí
Další
Poslední aktualizace 13.05.15, 16:05:54