Odkaz na astro seznamku
Navštivte novou astrologickou seznamku Astro-Match.
Home
Předchozí
Další

Znamení Kozoroha

Živel
Kvalita
Vládce
Povýšení
Zničení
Pád
Země
Kardinální
Saturn
Mars
Luna
Jupiter
Kozorohové mají svoji hlavu, svoje myšlení. Když zcela jistě ví, že jsou v právu, za nic na světě neuhnou. Často neuhnou ani není-li tomu tak. Neuspokojuje je žít ze dne na den. Kozoroh má neustále pocit, že se musí něčím stát. Nutí ho to dosahovat mimořádné výkony, vlastnit nějaký majetek, o který by se staral, nebo alespoň převzít nějakou povinnost, kterou musí plnit, ať v obchodním životě, v politice, v sociální nebo intelektuální oblasti. Je vytrvalý a stojí oběma nohama na zemi. Ztotožňuje se s materiálním světem, na pohádky nevěří. Jeho pohled na svět je pesimistický. Neomylně a nezadržitelně stoupá k vrcholu a nenechá se zastavit žádnou překážkou. Je schopen mimořádně tvrdé a usilovné práce. Plně si uvědomuje, že úspěch znamená pro člověka materiální zajištění. Jeho činnost je v souladu s touto zásadou přísně organizována a programována. Zastává názor, že mu život za jeho činorodé nasazení sil něco dluží. Má důvěru ve vlastní síly, je realistický a opatrný. Nechce být odkázán na něčí přízeň. V práci je pořádný a metodický. Pouští se jen do opravdu stoprocentních akcí s podporou celé řady odborníků. Nepřetržitě přemýšlí, přehrávají si pracovní problémy, v bystré hlavě se jim rodí skvělé plány. Kozoroh se dobře hodí na vedoucí řídící funkce. V podřízeném postavení zůstává jen dočasně. Je u něho silně vyhraněná touha po penězích. Obává se, že ve stáří bude někomu na obtíž, na někom závislý. Silná potřeba bezpečí ho činí šetrným, což někdy může hraničit až s lakotou a hrabivostí. U zrozence existuje sklon k melancholii a k samotářství. Občas se chová tak, jako by byl na světě odkázán sám na sebe. V podstatě je velmi citlivý a má velkou potřebu uznání. Rozhodně uznává spravedlnost. Svůj verdikt vyřkne až po notném přemýšlení. Myšlení má konzervativní. Málokdy klopýtne neboť stále hledí před sebe na bezpečnou zem. V povaze má vštípenou úctu ke starším lidem a jejich zkušenostem. Jeho humor je sarkastický s příměsí kanadských žertíků. Nesnáší mluvky, slibotechny a rozmazlená stvoření. Sám nefňuká a když už, tak někde v koutku tajně.

Kozoroh-žena je silnou bytostí. Má obrovskou vůli, je pracovitá, tvořivá. Pro její oddanost práci jí mohou unikat jiné věci jako romantika, objevování záhad světa apod. Rozdává rozkazy, perfektně řídí chod rodiny, ale často bez úsměvu. Ješitnost se jí nedá upřít. Je velmi kritická, podobně jako Panna, ale více. Opravdová Kozorožka je stydlivá, nesnáší flirtování, bezduché projevy. Má přirozený půvab i dobré způsoby. Je velmi realistická a konzervativní. Nepouští se do vztahů s ženáči. Dokáže se plně odevzdat, stejně jako zatratit na věky. Je sexuálně založena, ale čas lásky si dokáže odepřít, pokud se nechováte podle jejích představ. Oceňuje charakter, pracovitost i konzervativní jednání.

Kozoroh-muž není nikterak nápadný. Je tichý, mírný a spolehlivý. Hledí si svého. Všechny své emoce dovedně skrývá v nitru. Prozkoumat jeho vnitřní pochody je velmi obtížné. Má smysl pro přesnost, detail, pro normální život na zemi. Je nesmírně pracovitý, ctižádostvý a velmi houževnatě dokáže směřovat k vytčenému cíli, ale rád se i lituje, podobně jako zrozenec Ryb. Než se zamiluje, tak to chvíli trvá, ale potom do toho spadne, ani neví jak. Urazí se třeba i pro hloupost a potom trucuje a nekomunikuje. Nesnáší nadbytečnou veselost a příliš hlučnou společnost. Vyhledává inteligentní partnerku, přírodní krásku, s jemným chováním. Nerad řeší partnerské spory před druhými lidmi. Pokud ho jeho vyvolená zklame, prožívá nejděsnější období ve svém životě a na dlouho dobu zatrpkne.

Kozoroh v jednotlivých acendentech

Beran: stále v opozici, majetnický, oroginální, pracant, hrdý
Býk: paličák, věčný pisatel, vážný, milující, snaživý, zamračený
Blíženec: oportunista, rád šokuje, charakterní, objevitel, snaživec
Rak: nedůtklivý, nepřesvědčivý, milý, přímý i náladový
Lev: ukřivděný, zábavný, majetnický, sebeklamný, snaživý
Panna: plánovač, vypočítavý, neústupný, věrný, horlivý, pracant
Váhy: rozený vůdce s přesným úsudkem, podezíravý, realistický
Štír: dominantní, sobecký, vzrušivý, odvážný, zasmušilý
Střelec: sportovní, vzdorovitý, pracovitý, čestný, hravý
Kozoroh: svéhlavý, přepracovitý, tichý, pesimistický, dobrý
Vodnář: intuitivní, přátelský, spolehlivý, schopný organizátor
Ryby: přecitlivělý, urážlivý, vztahovačný, milující, oddaný

Slavné osobnosti narozené ve znamení Kozoroha

Isaac Newton, Elvis Presley, Mel Gibson, Jiří Sovák, Annie Lenox, David Bowie, Antony Hopkins, Lars Ulrich, Ivan Langer

Home
Předchozí
Další
Poslední aktualizace 13.05.15, 16:05:54