Home
Předchozí
Další

Pátý dům

Pátý dům ukazuje na způsob, jakým se člověk tvořivě vyjadřuje a také na jeho přístup k hrám, lásce, sexu a k umění. O tom, jak člověk přijímá a dává lásku, svědčí znamení na hrotu pátého domu a planety, které jsou v tomto domě postaveny. Pátý dům dále signuje rozvíjení emocí, ubezpečování se o emocích a emoční oblast obecně. "Odpovídá" za děti - za jejich počet, pohlaví, způsob výchovy a také o reakci dítěte na výchovu. Dále pak vypovídá o vztahu k sexualitě, jeho charakteru (např. radostný) a také na charakter nelegitimních sexuálních partnerů. Je v něm čitelná schopnost osamostatňování se, podnikatelské vlohy, schopnost akce (reakce se dá vyčíst v domě čtvrtém), vztah ke sportu, zábavě, umění, všem typům her (i hazardním), sázení, spekulacím na burze a také k blahobytu.

Merkur či Venuše v tomto domě přinesou svému "majiteli" rozhodně větší hravost a tvořivost, než například Saturn, ovšem to není ještě nic vyloženě negativního a jedná se zejména o styl - člověk se Saturnem v pátém domě bude vyjadřovat lásku podstatně solidnějším způsobem a také ho osloví zejména klasické umění.

Pátý dům také signuje práci u podnikatele (u řadového zaměstnance je to dům šestý a u vedoucího pracovníka pak dům desátý).

Home
Předchozí
Další
Poslední aktualizace 13.05.15, 16:05:54