Home
Předchozí
Další

Třetí dům

Třetí dům je domem komunikace s okolím a sourozenci a schopnosti porozumění našim bližním. Ukazuje však také na postoj člověka k cestování. Jedná se zde zejména o kratší cesty (je-li dům silně obsazen, člověk podniká časté pracovní cesty bez možnosti, aby mohl jejich počet vědomě ovlivnit). Spadá sem také běh.
Znamení na hrotu třetího domu a planety ve třetím domě rovněž naznačují, jaké představy si tvoříme o okolním světě i o sobě. Ve třetím domě se rozvíjí fyzické i psychické vlastnosti člověka, je zde naznačena schopnost vzdělávání se a učení se a způsob, jakým bude člověk studovat, jeho intelektuální schopnosti, paměť, inteligence, postřeh a způsob myšlení. Ze stavu třetího domu lze dále dobře odhadnout manuální zručnost a šikovnost.

Velmi důležitým prvkem, který rovněž vypovídá o intelektu a bystrosti a který se třetím domem přímo nesouvisí, je také úhlová rychlost Měsíce v horoskopu. Třetí dům a měsíc rovněž vypovídají o mimice, gestikulaci, stylu chůze a pohybových schopnostech. Poškozený Měsíc (kdekoli v horoskopu), poškozený astrologický prvek ve třetím domě nebo poškozený Merkur způsobují nepřirozenou chůzi, mimiku a trhavé pohyby, což působí komicky například při tanci.

Merkur v tomto domě přinese do povahy člověka silnou potřebu výměny názorů a informací s okolím. Toto postavení poskytuje také velmi dobré dispozice pro práci moderátora, konferenciéra, nebo hlasatele. Lidé s Marsem ve třetím domě budou mít se svým nejbližším okolím vztahy spíše komplikované, budou v nich usilovat o dominantní roli a vyhledávat intelektuální pře. Mars zde dává také kritické myšlení a neklid mysli, který zabraňuje intelektualitě. Spisovatelské schopnosti na bázi žurnalistiky a příležitosti pro zahraniční stáže dává Jupiter ve třetím domě. Pluto ve třetím domě umí až neuvěřitelně dobře manipulovat s davem, protože dává magickou sílu slova. Poškozený Saturn, Pluto, Neptun, Uran, nebo Jupiter v tomto domě způsobují dislexii, dysgrafii a legastenii (poruchu řeči).

Home
Předchozí
Další
Poslední aktualizace 13.05.15, 16:05:54