Home
Předchozí
Další

Sedmý dům - Descendent

Sedmý dům je na rozdíl od prvního domem partnerství, tedy má-li někdo sedmý dům více prosazený, bude hledat sám sebe skrze druhé lidi a rozhodně mu bude dlouhodobá samota působit značné problémy. Symbolizuje partnera, s kterým jsme v bezprostředním spojení, v manželství, v podnikání nebo v jiném typu vztahu. Sedmý dům také ukazuje na naše oponenty, tedy lidi, kteří proti nám mohou stát v životě jako otevření nepřátelé, ať už se jedná o sport, osobní život, práci a podobně. Dále signuje smluvní vztahy, soudní procesy, život světský a veřejnost obecně, spolčování se a jako čtvrtý dům od čtvrtého také prarodiče.
Naznačuje, jakým způsobem poznáváme své okolí a udává, jakou formu budou mít kontakty s okolím. Vypovídá o způsobu primárního kontaktu. (Např. pokud bude na hrotu domu Slunce, člověk na sebe bude rád upozorňovat, kdežto Saturn naopak způsobí těžké problémy v partnerské oblasti a při kontaktu s okolím obecně). Udává kvalitu společenského okolí a způsob, jakým okolí člověka hodnotí. Je zde také vidět, jakému typu partnera dává bytost přednost.

Dá se zde určit, kdo bude silnější v případném partnerském vztahu - pokud je sedmý dům obsazen planetami, nebo je jeho vládnoucí planeta silnější než regent (vládce) horoskopu, je ve vztahu vždy dominantní partner, pokud je silnější regent, případně v sedmém domu není žádná planeta, je pak silnější majitel horoskopu.

Tento dům vypovídá také o objevu duchovní identity, sexuální identity a objevu vlastních originálních idejí. Osa ASC - DESC je tzv. vztahovou osou a všechny astrologické prvky, které ji nějakým způsobem aspektují, naznačují zejména záležitosti vztahů. Prvmí dům určuje to, co sami spontánně děláme a čeho jsme si vědomi, zatímco planety v sedmém domě a znamení na jeho hrotu poukazují na to, co čekáme od ostatních. Lidé se silně obsazeným sedmým domem jsou spokojeni, pokud se mohou o někoho opřít a také se rádi srovnávají s druhými. Znamení na hrotu sedmého domu vypovídá o způsobu, jakým člověk ke svým partnerům přistupuje. Dům představuje v partnerství mezi mužem a ženou člověka, který může uskutečnit naše vnitřní touhy.

Home
Předchozí
Další
Poslední aktualizace 13.05.15, 16:05:54